Zápas slovenských futbalistiek s Walesom sledoval rekordný počet fanúšikov, tréner Kopúň verí v návrat do Popradu

2024-10-26 09:24:34 – (SITA.sk)

Slovenské futbalové reprezentantky uspeli v úvodnom zápase 1. kola play-off o postup na budúcoročné ME vo Švajčiarsku. Zverenky trénera Petra Kopúňa zvíťazili v Poprade nad Walesankami 2:1 a vytvorili si nádejnú pozíciu pred odvetou na trávniku súpera. O presné zásahy reprezentácie SR sa postarali Martina Šurnovská v 49. minúte a Mária Mikolajová v 58. minúte. V drese hostí sa strelecky presadila Ffion Morganová, ktorá skórovala v predposlednej minúte riadnej hracej doby.

Sme radi, že sme doma vyhrali. Vedeli sme, že v podstate je to najlepší tím z B-skupiny. Som šťastný, že sa nám podarilo dať dva góly a máme výhodu pred odvetou….