Kopitar strelil prvý čistý hetrik v novej sezóne NHL. V organizácii LA prekonal aj legendárneho Gretzkého (video+foto)

2024-10-11 09:06:33 – (SITA.sk)

Prvý čistý hetrik v novej sezóne NHL strelil hráč, ktorý v auguste oslávil už 37. narodeniny. Slovinec Anže Kopitar ako pravý kapitán tromi gólmi doviedol Los Angeles Kings k víťazstvu nad Buffalom 3:1.

Sabres viedli na domácom ľade po dvoch tretinách 1:0, ale potom vzal osud zápasu do svojich rúk Kopitar.

Prvý gól strelil už 13 sekúnd po úvodnom vhadzovaní, keď vyťažil z umnej prihrávky Alexa Laferriera. Druhý pridal v presilovke piatich proti trom v čase 57:22 min a tretí už do prázdnej bránky Buffala 1:38 min pred koncom tretej tretiny.