Ďalšia slovenská medaila na cyklistických MS. Svrček získal striebro v pretekoch s hromadným štartom mužov do 23 rokov

2024-09-27 15:13:22 – (SITA.sk)

Slovák Martin Svrček sa postaral o ďalší obrovský úspech slovenskej cyklistiky na svetovom šampionáte v cestnej cyklistike vo švajčiarskom Zürichu.

V pretekoch s hromadným štartom v mužskej kategórii do 23 rokov vybojoval skvelú striebornú medailu. Na trati dlhej 173,6 km, ktorá viedla z Usteru do Zürichu, ho predstihol akurát Nemec Niklas Behrens.

Obaja prišli do cieľa v čase 3:57:24 h. Tretí skončil s mankom 28 sekúnd Belgičan Alec Segaert.