Srbi viedli takmer celý zápas na olympiáde, ale Američania v heroickom závere otočili. Toto predstavenie bolo „Special One“, vyhlásil Curry

2024-08-09 09:13:14 – (SITA.sk)

Možno najväčšia senzácia olympiády v Paríži bola na spadnutie, ale nakoniec sa nekonala. Basketbalisti USA postúpili do finále olympijského turnaja po triumfu 95:91 nad Srbmi, pričom vo väčšine zápasu boli lepší ich súperi.

Topfavorit turnaja zložený zo stálic aj blikajúcich hviezd NBA prehral s odhodlaným Srbskom tri zo štyroch štvrtín a prvý polčas o 11 bodov 43:54. Ešte osem minút pred koncom bol na ukazovateli skóre v parížskej Accor Arene stav 67:78 a vyše 12-tisíc divákov začalo tušiť prekvapenie.

Vedenie z rúk už nepustili

Potom však vzali opraty zápasu do rúk najskúsenejší hráči tímu USA a po dvoch trojkách Kevina Bookera…