Belgický cyklista Remco Evenepoel získal v Paríži víťazný double, Kubiš vylepšil Saganov výsledok

2024-08-03 16:35:11 – (SITA.sk)

• aktualizované 3. augusta 18:35

Belgičan Remco Evenepoel po časovke ovládol aj preteky s hromadným štartom na olympijských hrách v Paríži a stal sa jednou z najväčších osobností prebiehajúceho sviatku športovcov pri Seine.

V sobotných pretekoch na 273 km so štartom a cieľom v Paríži Evenepoel zvíťazil po sólojazde v záverečných 15 km s náskokom 1:11 min pred Francúzom Valentinom Madouasom.

Pozoruhodný výkon

O šesť sekúnd neskôr do cieľa prišiel a bronz si vybojoval ďalší Francúz Christophe Laporte, ktorý vyhral šprint sedemčlennej skupiny.

Viac o téme: Letná olympiáda v Paríži 2024